poniedziałek, 18 marca 2013

Duchu Święty przyjdź...- exploding box na bierzmowanie

Witajcie ....
dzisiaj tak na szybko, w telegraficzny skrócie pragnę zaprezentować kolejny exploding box. Tym razem przygotowany z okazji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Kolorystyka określona przez zamawiającego to  błękity. Pozwoliłam sobie na własną, malutką ingerencję i dodałam minimalne ilości jaśniutkiej zieleni. Sama biel i błękit tworzyły pracę zbyt kojarzącą się z chrztem..... Exploding wykonany z papierów oferowanych przez Galerię Papieru - Lekcja Miłości. Minimalizm w ozdobach i dodatkach stanowić miał o podniosłości chwili, jej uduchowionej wartości.... nie chciałam dopuścić się przesytu formy nad treścią.

Kolejny raz do exploding box wykonałam również opakowanie. Co prawda zwiększa to wkład mojej pracy, ale klienci są bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania. Bardzo elegancko wyglądający zestaw, który ładnie się prezentuje i ułatwia przekazanie prezentu.


Wewnątrz pudełka szufladka, przeznaczona na okolicznościowy prezent, na  której znalazła się  księga z odpowiednim psalmem oraz białą gołębicą. Nie mogło jej zabraknąć jako symbolu Ducha Świętego.

Przepraszam za tak słabą jakość zdjęć, ale wykonywane były o zmroku. Zaraz po zakończonej pracy twórczej i natychmiast exploding box został przekazany zamawiającemu :-)


A tak na marginesie.....
Pragnę zaznaczyć, iż wyjątkowo pracowało mi się nad tym pudełkiem... Będziecie się może śmiać, ale uwierzcie cały czas miałam przed oczami Jana Pawła II, który wypuszcza białego gołębia z dłoni aby wzniósł się nad wiernymi a owa gołębica, ukochany Duch Święty, powraca do Papieża....